Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Jindřichovice zažily fotbalovou slavnost

2.6.2003 Mladá fronta DNES str. 3 Kraj Liberecký (MICHAEL HAVLEN)

Jindřichovice pod Smrkem - Vloni zde slavili mistrovský titul, teď to bylo smutnější. Fotbalistům Slovanu Liberec sice v sobotu těsně utekl postup do Poháru UEFA, ale včerejší exhibici v Jindřichovicích si ujít nenechali.

            "Jsem rád, že se tady můžu rozptýlit. Zklamání ještě úplně nevyprchalo," přiznal liberecký útočník Jan Nezmar, který se včera postavil do branky v drese s číslem 1 a jmenovkou Kinský na zádech.

            V zápase proti výběru Frýdlantska si liberečtí hráči už tradičně prohodili role. Obránci a brankáři do útoku, kanonýr do branky. Tak to v Jindřichovicích chodí už léta.

            "Aspoň mám možnost vyzkoušet si opak toho, co dělám celý rok," říká Jan Nezmar. Když se chvíli před přestávkou bravurně vrhl k tyči a odvrátil nebezpečnou střelu, ozval se uznalý potlesk. "Jako útočník někdy odhadnu, co hráč proti mně udělá, ale potřeboval bych víc brankářských zkušeností."

            Jindřichovičtí pojali fotbalovou exhibici jako velkou lidovou slavnost. V úmorném vedru se kolem hřiště sešla bezmála tisícovka diváků. Vidět v akci hvězdy českého a v některých případech i evropského formátu, to se nepoštěstí každý den. A po fotbale hurá podívat se na místní unikát zbrusu nové větrné elektrárny.

            Asi největším tahákem dne byl start bývalého libereckého útočníka Jiřího Štajnera. Fotbalový "Švejk", známý svými technickými kousky i svérázným životním stylem, přitahoval hrozny zájemců o autogramy. "Jiří Štajner, vzor mládeže, už je tady," halasil moderátor akce Petr Forman. Štajner, nyní hráč Hannoveru, přijel do Jindřichovic ověnčený přízviskem nejlepšího útočníka letošní bundesligy. Ani hvězda české reprezentace Jan Koller nenasbírala v hodnocení prestižního časopisu Kicker víc bodů.

            "Přichází nejhezčí gólman rakouské ligy," vítal moderátor Ladislava Maiera, brankáře Rapidu Vídeň, známého libereckého patriota.

            V sestavě Liberce nastoupila většina opor - Václav Koloušek, Antonín Kinský, Petr Johana. "Míra Holeňák nemohl, ten má doma miminko," omlouval libereckého obránce Petr Forman.

            Utkání netradičně řídila žena - rozhodčí Adriana Šecová. Pískala s přehledem a ani jí nevadilo, že Liberec měl v jednu chvíli o dva hráče v poli víc...

            Domácí výběr Frýdlantska tentokrát soupeři nečekaně dlouho odolával. V prvním poločase šel dvakrát do vedení. Při jednom z gólů maličko zaváhal brankář Nezmar. "Toho by nechtěli ani v Horní Řasnici," ozvalo se v tu chvíli z reproduktorů.

            Brankář Kinský se zase přesvědčil, že v útoku to není žádná legrace. Když v prvním poločase v obrovské šanci překopl branku, chytil se za hlavu. "Ty mi budeš něco vykládat," culil se v brance Jan Nezmar, povoláním útočník, který podobných situací zažil letos sám dost.

            Ve druhém poločase nakonec slavil úspěch loňský ligový mistr z Liberce, který zvítězil 7:3. Střelecky se blýskli brankáři Hauzr s Kinským, kteří vstřelili po dvou gólech.

 

Foto: JOHANA. Fotbalové hvězdy Liberce včera rozdaly v Jindřichovicích stovky autogramů. Na snímku obránce Petr Johana.

FOTO: MAFA - ROMAN ČEJKA

 

Foto: ŽENA S PÍŠŤALKOU. Hlavní rozhodčí fotbalové exhibice byla netradičně žena - Adriana Šecová.

FOTO: MAFA - ROMAN ČEJKA

 

Foto: BOJ O MÍČ. I v zápase, v němž tolik nešlo o výsledek, byla k vidění řada soubojů.

FOTO: MAFA - ROMAN ČEJKA

 

Foto: VZÁCNÁ PODÍVANÁ. Na zápas se přišla přes nesnesitelné horko podívat bezmála tisícovka diváků.

FOTO: MAFA - ROMAN ČEJKA