Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

▼   Z naší fotogalerie   ▼
Zobrazit článek
Svozový den
[úřední deska]
Zobrazit článek
Volby 2021
[Volby]
Zobrazit článek
[KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE]

Turisťáček se vypravil za Vajíčkovníkem

Zvětšit obrázek
Divadelní vozík

Vajíčkovník je slovanská lidová slavnost, která se dochovala v Horní Lužici, Bavorsku a Dolní Řasnici. Protože do Dolní Řasnice to máme nejbllíž, vyrazili jsme tam.

"Cesta je cílem", říkají moudří, a o nás to platilo dvojnásob. I jen několik stanic je pro dnešní děti, zvyklé především na automobil, zážitek. Podívat se na Jindřichovice a přilehlou přírodu, která se zrovna probouzela, z oken vláčku, bylo moc hezké. 

Bohužel jsme ani letos nestihli slavnostní průvod masek. V čele průvodu jde Kohout Jaro-slav a další symboly Jara. Průvod dělá rámus, aby vyhnal Zimu. Proto řehtačky, klapačky, zvonky, píšťalky, hrnce, pokličky atd. Cestou se vybírají vyfouknutá vajíčka od sousedů.

Na Vajíčkovník jsme si i letos pověsili každý svoje vajíčko. Na vajíčku má být symbol přání pro letošní rok, ale myslím, že nám stačilo si něco přát a určitě se to vyplní.

I letos nám mile překvapilo divadelní představení - jakási "one man show" (jméno divadýlka mi uniklo). Pan herec se nechal dětmi inspirovat a hrál jim několik pohádek na přání . Hlavní postavy si vybraly samy děti a nebyl to výběr příliš romantický - upír, zombie, ještě několik příšer, ale nakonec přeci jen i želvička.

Ještě jsme stihli vystoupení šermířů, někteří se projeli na čtyřkolkách, ale pak už jsme zase museli jet domů. Příští rok se ale budeme znovu těšit, čím nás v Řasnici mile překvapí.

Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Divadýlko
Zvětšit obrázek
Strom Vajíčkovník

Geosense Geoportál
Czech Point

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrumObčerstvení na srubu pod větrnými elektrárnami. Otevřeno:

Čt, Pá: 10:00 - 16:00

So: 10:00 - 17:00

Ne: 10:00 - 16:00

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

Trasnsparentní účet
Kostel Nejsvětější Trojice Jindřichovice p. Sm.

35-0985040399/0800

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama