Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

▼   Z naší fotogalerie   ▼
Zobrazit článek
Odstávka elektřiny
[úřední deska]
Zobrazit článek
[KNIHOVNA]
Zobrazit článek
[KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE]

Na kole do Dolní Oldříše

Již několik let jsme my, učitelé místní školy, přemýšleli o cyklovýletě s žáky. Kolo je přeci v našich podmínkách ten nejpřirozenější dopravní prostředek a skoro každé vesnické dítě ho vlastní. 

Nejprve jsme ale museli zkontrolovat stav kol, na kterých naše děti jezdí, spolu s připomenutím pravidel silničního provozu. Nakonec jsme odvážně s třetím až pátým ročníkem vyrazili dne 12. května do Dolní Oldříše.

Každý správný výlet musí mít svůj pevný cíl. V tom nám velmi pomohl tatínek naší žačky, Luboš Mauer, který pracuje na statku u pana Chytila plném zvířátek a v tomto ročním období hlavně hemžícím se mláďaty. Ta děti samozřejmě zajímala nejvíc. A tak jsme si z lahve nakrmili telátka a jehňátka, pohladili koníky s hříbaty, kočce okouli koťata, ve výběhu kuřata a pomuchlovali šťěňata.

Naším druhým cílem byla tradiční pekárna maminky naší žačky, Šárky Nemešové, která peče domácí chléb, housky, ale i sladké pečivo a prodává ho ve Frýdlantu v malém krámku kousek od radnice - naše vřelé doporučení stavit se u ní na nákup :-). 

Protože jsme neměli moc času, paní Nemešová nám připravila těsto a my si z něj jen upletli housky, pomazali vajíčkem, posypali mákem a šup s nimi do pece. Ale není to pec ledajaká - je to opravdu tradiční pec, která se roztopí a pak se do ní postupně musí dostat popořadě všechno za sebou tak, jak má, než vychladne. Popsat chuť takhle pečené housky zadělávané s velkou láskou se prostě nedá. 

Ale už byl čas na cestu domů. Z Oldříše to je do Jindřichovic pěkný krpál, který bez pěší chůze vyjeli opravdu jen ti nejzdatnější. 

Ale i ostatní, co šlapali kus pěšky, si dali pořádně do těla. Celkem jsme totiž najeli 24 km, což byl pro většinu dětí životní výkon. Ale zvládli to všichni a i učitelé mají chuť v cyklistice děti podporovat, takže brzy určitě vyrazíme znovu. Jen ještě nevíme kam, ale určitě o sobě dáme vědět.

 

 

Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Geosense Geoportál
Czech Point

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrumObčerstvení na srubu pod větrnými elektrárnami. Otevřeno:

Čt, Pá: 10:00 - 16:00

So: 10:00 - 17:00

Ne: 10:00 - 16:00

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

Trasnsparentní účet
Kostel Nejsvětější Trojice Jindřichovice p. Sm.

35-0985040399/0800

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama