Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski
▼   Z naší fotogalerie   ▼
Zobrazit článek
Obnova povrchu 4
[úřední deska]
Zobrazit článek
Archivní fotografie přestavby školky a družiny v r. 2009
[OBEC]
Zobrazit článek
[KNIHOVNA]

Noc kostelů už i u nás

V letošním roce jsme poprvé přihlásili náš kostel Nejsvětější Trojice k akci Noc kostelů, která se uskutečnila po celé České republice dne 24. května. Pro nás první ročník zorganizoval spolek Campana ve spolupráci s místní školou a obcí.

Naše škola se k akci připojila tím, že žáci pod vedením paní učitelky Bereniky Bilíkové vytvářeli výtvarná díla na téma kostel několika technikami. Povedli se jim opravdu krásné obrázky, které pak paní učitelka spolu s paní učitelkou z mateřské školy Kamilou Kolaříkovou instalovaly do prostor kostela. 

V průběhu večera Noci kostelů si návštěvníci mohli obrázky prohlédnout, zarezervovat a následně koupit, to vše za doprovodu hudebních vstupů učitelů školy a čtených textů. A protože děti stály o to, aby si rodiče koupili právě jejich obrázek, přišly spolu s rodiči. 

Podle ohlasů návštěvníků se akce povedla, podle odhadu ji navštívilo na osmdesát lidí. Někteří z nich byli v našem kostele vůbec poprvé. 

Jsme moc rádi, že tato akce přispěla k přitažení pozornosti veřejnosti k jedné z jindřichovických památek. Kostel je sice v současnosti v rekonstrukci, ale každá takováto akce určitě přispěje k tomu, aby byl už dnes místními lidmi vnímán jako duchovní a kulturní centrum, kam se budou všichni rádi vracet.