Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Koukej, co tu roste....

     Jak jsme vás před časem v Jindřichovických listech informovali, naše škola je zařazena v síti „Škola pro udržitelný život“. V rámci toho jsme zažádali o grantový příspěvek na realizaci „naučné keřové stezky“ podél pletivového plotu školní zahrady tam, kde zatím živý plot není. V živém plotu by měly být zastoupeny dřeviny - keře, které pochází z této oblasti. Ke každému druhu keře vyrobíme cedulku, která bude obsahovat název keře a další základní informace. Do blízkosti plotu chceme umístit dvě lavice, které budou sloužit pro venkovní výuku i jako odpočivadlo s výhledem na živý plot. Ten bude mít funkci jako zábrana proti prachu a hluku, jako zdroj potravy pro ptáky a útočiště pro další malé živočichy, ale také jako zdroj informací.


     Máme velkou radost, protože společným úsilím všech školních dětí i pedagogů se nám povedlo dát dohromady zajímavý projekt, který byl nakonec podpořen částkou 36.900,- Kč. Na podzim nás tedy čekají přípravné práce – shánění informací o vybraných druzích dřevin, příprava materiálu na výrobu informačních cedulí a výběr zhotovitele laviček k posezení. Největší část projektu – samotné sázení dřevin, však vypukne až v příštím roce, ale o tom vás ještě budeme informovat a budeme rádi, když nám s tím přijdete pomoci.


     Takže na závěr děkujeme všem, kteří nám drželi palce, a samozřejmě i těm, bez jejichž finanční podpory by se projekt uskutečnit nemohl, jmenovitě Nadaci Partnerství, Středisku ekologické výchovy SEVER, Státnímu fondu životního prostředí ČR, Ministerstvu životního prostředí a společnosti Toyota Motor Czech spol. s r.o.


                                                                                               Zuzana Svěrčinová
                                                                                          koordinátorka ekologické výchovy
 

Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Školní zahrada před realizací projektu

Zajímavé odkazy

Škola pro udržitelný život  
Geosense Geoportál
Czech Point

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrumObčerstvení na srubu pod větrnými elektrárnami. Otevřeno:

Čt, Pá: 10:00 - 16:00

So: 10:00 - 17:00

Ne: 10:00 - 16:00

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

Trasnsparentní účet
Kostel Nejsvětější Trojice Jindřichovice p. Sm.

35-0985040399/0800

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama