Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Koukej, co tu roste!

aneb naučná stezka z původních druhů keřů

Naše škola se přihlásila do programu Škola pro udržitelný život (dále jen ŠUŽ).


Posláním tohoto programu je vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojení žáků a dalších partnerů (veřejnosti) do konkrétních akcí směřujících ke zlepšení životního prostředí. Tento program tak navazuje na proces místní Agendy 21 (MA 21), který v obci již několik let probíhá (skupina MA 21 se pravidelně schází jednou měsíčně již čtvrtým rokem!).


Díky programu je výuka ve školách orientovaná na potřeby skutečného života a do školního vzdělávacího programu přirozeným způsobem zahrnuje rozvoj kompetencí potřebných pro řešení problémů současného světa.


V rámci členství v ŠUŽ můžeme pro obec získávat prostřednictvím grantů peníze na řešení problémů, které nás tíží.


Hned při našem vstupu do ŠUŽ podáváme grantovou žádost na projekt „Koukej, co tu roste! aneb naučná stezka z původních druhů keřů“. Snažíme se tak vyřešit problém neútulného prostředí školní zahrady, která je ze všech čtyř stran lemovaná silnicemi. Z necelých dvou stran již máme vysázený živý bukový plot, ostatní dvě strany chceme osázet keři, v tomto regionu původně rostoucími. Ke keřům chceme umístit cedulky s informacemi o keřích a vytvořit tak naučnou stezku. Přestože jde o prostor školní zahrady, stezka není v uzamčené části a bude přístupná široké veřejnosti. Součástí projektu bude i umístění dvou lavic, které mohou sloužit jak pro venkovní výuku, tak pro posezení návštěvníků naučné stezky.


Teď už nezbývá nic víc, než nám držet palce, aby projekt vyšel, a v tomto případě se budeme těšit příští rok na Den Země, kdy se s vámi setkáme na společném sázení keřů a následném slavnostním otevření naučné stezky.


Krásné jarní dny za všechny, kteří se plánování projektu zúčastnili včetně školních dětí, vám přeje

Zuzana Svěrčinová
Školní koordinátor EVVO (ekologické výchovy)

 

Zdroj informací: publikace Škola pro udržitelný život, od myšlenky k realizaci projektu
 

Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Plánek živého plotu

Geosense Geoportál
Czech Point

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrumObčerstvení na srubu pod větrnými elektrárnami. Otevřeno:

Čt, Pá: 10:00 - 16:00

So: 10:00 - 17:00

Ne: 10:00 - 16:00

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

Trasnsparentní účet
Kostel Nejsvětější Trojice Jindřichovice p. Sm.

35-0985040399/0800

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama