Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Projekt školního roku 2010/2011

Děti kraje hadího krále

Školní projek a konec léta - Děti kraje hadího krále


Léto uteklo tak spěšně, jak rychle odnesla voda v korytech našich řek a říček radost z letních slunečných dnů. Dovolte mi proto na tomto místě poděkovat všem těm, kteří jakoukoliv formou pomohli povodní postiženým obyvatelům a kteří investovali čas a svou energii do úklidu našich domů, obydlí, pracovišť i krajiny.
Lidé mluví často o tom, že se nestaráme dostatečně o svou zem a nevážíme si toho, co nám dává. A možná právě proto se ve škole myšlenky pedagogů ubíraly směrem, který má k přírodě velice blízko a  co je potřeba dětem neustále připomínat a přibližovat. Proto jsme letos připravili celoroční školní projekt, který nese název „Děti kraje hadího krále“. Název vychází z příběhu o sedmihlavém hadím králi, který měl kouzelnou korunku. Projekt je zaměřen na poznávání okolí Jindřichovic. Školní rok je rozdělen na sedm časových úseků – Země, Vzduch, Voda, Oheň, Příroda, Zvířata a Člověk. V těchto obdobích se žáci ZŠ i děti MŠ budou seznamovat s jednotlivými živly, plnit různé úkoly a vydávat se na poznávací túry. Cílem školního roku je získat sedm kamenů na hadí korunku, která by pak mohla mít kouzelnou moc a splnit nějaké opravdové přání. Držme proto dětem palce a zatím se podívejme na fotky ze zahájení školního roku i z první cesty za indiánským tancem země, který děti absolvovaly druhý týden v září. Získaly tak hadí korunku, kterou jim země vydala, a odnesly si ji do školy.
Toto vše a ještě více pro děti a žáky připravil pedagogický personál MŠ a ZŠ zastoupený Janou Elešovou, Zuzanou Svěrčinovou, Květoslavou Stančovou, Monikou Kellerovou, Janem Bružeňákem, Anetou Daňkovskou a Dagmar Vondráčkovou.


A co nás čeká v následujících dvou měsících?


Na přelomu září a října se vypravíme na Kukačku a budeme hledat poklad, který by možná mohl obsahovat i jeden z drahých kamenů hadí korunky. V polovině října začne období větru vyhlášením příprav na Drakiádu. Loni nám počasí dopřálo akci uskutečnit až v listopadu, ale zato byla vydařená. Ve škole bylo vystaveno 52 výtvarných prací draků a jejich odpolední pouštění proběhlo za pěkného počasí. Termín Drakiády je stanoven na úterý 27. října, ale bude-li třeba, přizpůsobíme termín vhodnějšímu počasí. Zájemcům doporučuji sledovat plakátek nebo informace na internetu. Děti MŠ i žáci ZŠ se také vypraví za větrnými elektrárnami na exkursi a po podzimních prázdninách se budeme pomalu chystat na období zvířat a na vánoční besídku. V rámci příprav na zimní a vánoční atmosféru zajdeme do Skanzenu, kde jsme loni strávili pěkné dopoledne a kde děti vyráběly postavičky ze sušeného ovoce a pekly pak to, co si svými prsty vyrobily. Bude-li nám všem letos zdraví přát, pozveme vás všechny na besídku v pondělí 20. prosince.
Těšíme se na Vaši návštěvu a účast na akcích v průběhu celého školního roku 2010/2011.      

                    

                                                                                           Vaše Dagmar Vondráčková


Úspechy školního roku 2009/2010


V loňském školním roce se v naší škole v rámci festivalu „Jeden svět“ promítaly filmy, které byly také připravené pro děti. Po zhlédnutí filmů se většina dětí pustila do kreslení a výtvarné práce byly zaslány do soutěže. Nikdo v tom okamžiku netušil, že naše žákyně Terezka Stasčáková bude patřit k vítězům této soutěže. Ještě jednou gratulujeme.
Tři žáci loňského pátého ročníku přestoupili na tři různé školy do základní školy v Novém Městě pod Smrkem, do Frýdlantu a do Liberce na gymnázium. Držme jim palce, ať vše zvládnou a najdou mnoho kamarádů ve své nové škole.
 

Geosense Geoportál
Czech Point

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrumObčerstvení na srubu pod větrnými elektrárnami. Otevřeno:

Čt, Pá: 10:00 - 16:00

So: 10:00 - 17:00

Ne: 10:00 - 16:00

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

Trasnsparentní účet
Kostel Nejsvětější Trojice Jindřichovice p. Sm.

35-0985040399/0800

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama