Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Čj a AJ - 4. a 5. ročník

Ahoj čtvrťáku Jonáši a všichni páťáci,

 

ohledně domácího studia bych byla moc ráda, kdybyste:

 

1) si během týdne každý zvládl ušít nebo vyrobit ústní roušku, protože bez ní už od 19. března nesmíte ven. Návodů najdete na internetu dost, jeden je na facebooku školy. Můžete mi poslat fotku, budu ráda ????.

 

2) si přečetli alespoň jednu knihu. Dají se stáhnout elektronické knihy zdarma na https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni?dle=&gid=72&id=5. Pokud si zadáte rubriku "pro děti a mládež", je tam toho dost. Mohu vám doporučit:

pro kluky - jakýkoliv Karel May (Vinnetou apod.), Eduard Štorch (např. Lovci mamutů), Josef Pavel: Junáci na Otavě, Sandokan...
pro holky - Gabra a Málinka (je tam několik dílů),  Léto, jako když vyšije (to je o koních), spousta poháde


3)  se podívali na stránky www.ceskatelevize.cz/ucitelka, kde najdete program televizních výukových pořadů k jednotlivým předmětům po ročnících. Na všechny pořady se můžete dívat ze záznamu. Poprosila bych vás o vyjádření, jestli jsou pořady pro vás užitečné.

 

4) se vyjádřili k následujícím opakovacím webům. Zkuste se podívat  na dva až tři a dejte mi vědět (nebo vaši rodiče), který vás nejvíc zaujal a nejvíc se vám líbil.

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp?fbclid=IwAR3DjLDrQmdLcdXpmVVW3T4RwdrDLP5gU6BOTuIhv1du-FXylxILzSJswXk
https://redmonster.cz/?fbclid=IwAR1B2iXgM9NMaCRfHeLDz7EMGeAN6pQ9f0gID9d2XO64VAli5NMjQD50qe4
https://www.pravopisne.cz/
http://rysava.websnadno.cz/Cesky-jazyk-5rocnik.html


5) se přihásili na web https://www.englishme.cz/, kde se můžete registrovat, stačí zadat mail, heslo a že jste žákem základní školy. Získáte přístup na měsíc zdarma. Zadejte si nejnižší úroveň angličtiny a najdete tam témata, která byste měli zvládnout.

 

Jsem na telefonu 603 225 808, na Messengeru, na WhatsAppu nebo na mailu hojdarova@skolajps.cz.

Držím nám všem palce, ať si to aspoň trochu užíváme

 

Zuzana Hojdarová