Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Koncerty v kostele

Za mého dětství jsme se školou absolvovali každý rok aspoň dva výchovné koncerty, na kterých jsme si povinně vyslechli nejznámější díla nejznámějších autorů klasické hudby. Ne vždy jsem byla z koncertu zcela nadšená, některé kusy mým dětským uším rozhodně nelahodily. Občas se ale našla skladba, která mě zaujala, kterou jsem už alespoň vzdáleně někde slyšela nebo byla velmi melodická a snadno zapamatovatelná. Díky skládance z těchto drobných zážitků podpořených vztahem mých rodičů ke klasické hudbě se ve mně probudil zájem a vřelá náklonost k melodickým dílům hudebních velikánů.

Naše jindřichovické děti možnost seznámení se s vážnou hudbou zpravidla nemají, alespoň ne ve formě školních výchovných koncertů. Ani vlastně nevím, zda to ještě ve větších městech dnes funguje. Díky spolku Campana, který v obci na jaře vznikl, ale hudba přichází za námi, do našeho kostela. Na poslední koncert školní děti dostaly pozvánku s tím, že mohou přijít samy nebo mohou přijít se svými rodiči. Měla jsem velkou radost, že se tak opravdu stalo a mnoho žáků na koncert přišlo.

Naši místní profesionální umělci manželé Matějkovi spolu se svými přáteli klavíristou Martinem Hyblerem a houslistkou Janou Kubánkovou dokázali poskládat hudební program tak, aby si svoji „srdeční“ melodii našel asi opravdu každý.

Celý koncert jsem měla tu možnost pozorovat dětské posluchače. Někteří nevytrvali až do konce, někteří se trochu vrtěli, ale i přesto jsem zcela přesvědčená, že to byl možná malý krůček, ale možná i větší krok k utváření jejich hudebně-estetického vnímání a jsem za to moc ráda.

Přála bych si, aby dětských posluchačů koncertů v kostele přibývalo a aby se k nim přidávali i jejich rodiče a další blízcí. Pevně věřím, že si hřejivý otisk hudby odnese opravdu každý. Věřte mi, stojí to za to!

              Zuzana Hojdarová, učitelka v místní základní škole                                                        

Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Štěpán a Melanie Matějkovi, Martin Hybler a Jana Kubánková

Geosense Geoportál
Czech Point

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrumObčerstvení na srubu pod větrnými elektrárnami. Otevřeno:

Čt, Pá: 10:00 - 16:00

So: 10:00 - 17:00

Ne: 10:00 - 16:00

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

Trasnsparentní účet
Kostel Nejsvětější Trojice Jindřichovice p. Sm.

35-0985040399/0800

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama