Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

▼   Z naší fotogalerie   ▼
Zobrazit článek
Odstávka elektřiny
[úřední deska]
Zobrazit článek
[KNIHOVNA]
Zobrazit článek
[KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE]

Rozjezd školního roku se povedl na jedničku

Na stejné zemi co my,

bydlí tu s námi stromy,

mlčí a hledí si svého

listíčka zeleného........

 

S touto písní jsme začali letošní školní rok, do kterého jsme aspoň my, kantoři, vstupovali se správným poprázdninovým nadšením a očekáváním.

V letošním roce jsme se rozhodli navázat na projekt loňský, kdy jsme putovali za poznáváním našeho výběžku a spousty nápadů jsme nestihli realizovat.

Některé aktivity jsme už loni rozjeli a chceme v nich pokračovat. Určitě musíme zmínit, že pod ochranou rukou paní učitelky Viktorky Podolské máme za knihovnou včelí úl, kam chodíme pozorovat jeho obyvatele. Teď se děti učily, jak správně uvařit cukerný roztok a včely jím nakrmit. Protože má úl prosklenou stěnu, budeme moci včely pozorovat i v zimě, jak se chovají, jak se jim daří, když už nejsou vidět venku, a budeme se s nimi těšit na jaro.

V září jsme uskutečnili naši každoroční výpravu přes kopec do Nového Města. Tentokrát jsme se ale více zaměřili na to, jak les na Novoměstském hřebeni jako ekosystém vypadá. Prostřednictvím sedmi zastavení se děti naučily nejen poznávat druhy stromů podle kůry, plodů, listů a tvaru koruny, ale vyzkoušely si i "lesní filtr" na vodu, výtvarnou techniku - frotáž, zamýšlely se nad dlouhověkostí některých druhů stromů a nad stromy jako domovy pro různé živočichy. Odměnou za ušlapaný kus cesty byla pochopitelně návštěva novoměstské cukrárny.

Cílem našeho říjnového výletu byla Frýdlantská rozhledna. Logickým tématem tedy byly stromy z výšky. Ale hlavně jsme si užili na říjen neobvykle teplého počasí, dětské hřiště, dokonce i cesta autobusem a vlakem mohou být pro někoho nevšedním zážitkem :-). Tak trochu bouda na děti je v tom, že nám paní v rozhledně věnovala celou hromádku brožurek o rozhledně, v nichž teď žáci hledají odpovědi na všetečné otázky učitelů a píší příručku novou - srozumitelnou pro děti, v informatice je čeká příručku přepsat na počítači, ve výtvarce grafické zpracování tématu ..... Tak nějak také vypadá učení na naší škole.

Kam se vydáme příště? Už máme celou řadu nápadů, ale dnes ještě neprozradíme. O těch v blízké budoucnosti realizovaných se dočtete v dalším vydání Jindřichovických listů.

Pokud byste chtěli průběžně nahlížet pod pokličku našeho společného snažení, od září jsme obnovili aktualizaci naší facebookové stránky "ZŠ a MŠ Jindřichovice pod Smrkem". Tak si nás najděte a dejte nám "lajk". Každý podpora je pro nás odměnou.

 

Za celý učitelský tým napsala Zuzana Hojdarová

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Výprava lesem do Nového Města
Zvětšit obrázek
Chci vám něco říct...

Zvětšit obrázek
Frotáž
Zvětšit obrázek
Frýdlantská rozhledna

Geosense Geoportál
Czech Point

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrumObčerstvení na srubu pod větrnými elektrárnami. Otevřeno:

Čt, Pá: 10:00 - 16:00

So: 10:00 - 17:00

Ne: 10:00 - 16:00

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

Trasnsparentní účet
Kostel Nejsvětější Trojice Jindřichovice p. Sm.

35-0985040399/0800

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama