Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Oáza skřítků aneb dětské hřiště v novém hábitu

Zvětšit obrázek
Do zlaté rybky jsme vhazovali anketní lístky

Ve čtvrtek 23. dubna  jsme slavnostní vernisáží zahájili výstavu obrázků herních prvků, které by se mohli objevit na našem dětském hřišti za starou školkou. Součástí výstavy byla i anketa, které herní prvky byste si přáli na našem hřišti mít právě vy. Autorka kreseb Jana Chválová s dětmi z hudebního kroužku připravila velkolepé rytmické zahájení  - je až s podivem, kolik nám ve vesnici vyrůstá muzikantů s citem pro improvizaci.

U žádné místní vernisáže samozřejmě nemohla chybět ani paní ředitelka školy Karla Salabová, která si pro tuto příležitost připravila upravenou verzi známé písničky z filmu „Ať žijí duchové“:
 

Písek se červená, vápno se bělá,
na hřišti pomůže vesnice celá.

Skřítkové velcí a skřítkové malí,
dětem tu postavte, co by si přáli.

V útrobách „zlaté rybky“ během čtrnácti dnů, kdy jste mohli o herních prvcích hlasovat, skončilo 54 vyplněných anketních lístků. V jednotlivých kategoriích zvítězil dračí hrad, prolézací velryba (na fotografii), houpací drak, pérovací žebřiňák, kolotoč sedáček, šnek, houpací lávka, skřítek. Svými hlasy jste podpořili i vrbovou chýši (děti z Turisťáčku už zasadily vrbové výhonky do květináčů a na podzim půjdou rostlinky na své místo na hřišti), bludiště, přírodní stavebnici a horolezecký kopeček s vícemístnou skluzavkou a lanovkou. Obrázky ještě nějakou dobu budou viset ve škole, takže se na ně můžete ještě přijít podívat.

S velkou radostí vám můžeme oznámit, že Ministerstvo pro místní rozvoj podpořilo naši žádost o grant na dětské hřiště, a tak k nám připutuje 140.000 Kč a obec k tomu přidá 60.000 Kč. Za tuto částku se nám asi nepodaří postavit všechno, co jste si přáli, ale naše hřiště určitě alespoň trochu rozkvete. Pevně doufáme, že se na stavbě hřiště potkáme i s mnohými dobrovolníky. Přiložit ruku k dílu může opravdu každý. O těchto akcích vás budeme průběžně informovat.

Na závěr děkuji z celého srdce všem, kteří se na přípravě výstavby dětského hřiště podíleli. Pevně věřím, že v tak báječné tvůrčí atmosféře se nám podaří Oázu skřítků brzy vybudovat, aby mohla sloužit malým i velkým lidem, ale také aby se stala domovem mnoha pohádkových bytostí.Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Obrázky herních prvků
Zvětšit obrázek
Vernisáž Oáza skřítků - hudební kroužek