Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

Vernisáž výstavy Oáza skřítků

Zvětšit obrázek
Zlatá rybka polyká anketní lístky

Ve čtvrtek 23.4.2009 v 15.10 hod. ve vestibulu školy vypukla dlouho připravovaná vernisáž výstavy herních prvků. Autorka kreseb Jana Chválová s dětmi z hudetníhzo kroužku připravila velkolepé rytmické zahájení - je až z podivem, kolik nám ve vesnici vyrůstá muzikantů s citem pro improvizaci.

Zbyněk Vlk pak přítomným vysvětlil, k čemu výstava slouží. Není to jen o koukání, ale také o spolurozhodování, jak má naše budoucí hřiště vypadat. Vybírá se po jednom herním prvku z několika kategorií, jen u poslední kategorie přírodních prvků můžete zaškrtnout všechno, co se vám líbí. Nakonec jméno a kontakt, abychom vás mohli pozvat na další přípravné fáze projektu a hlavně na pomoc při samotné výstavbě hřiště. Neslibujeme, kdy bude hřiště hotové, protože na něj nemáme peníze, ale snažíme se ze všech sil a všech možných zdrojů je získat.

U žádné místní vernisáže nehohla chybět ani paní ředitelka školy Karla Salabová, která si pro tuto příležitost připravila upravenou verzi známé písničky z filmu "Ať žijí duchové". Děti se zpěvem báječně pomáhaly:

 

"Písek se červená, vápno se bělá,
na hřišti pomůže vesnice celá.

Skřítkové velcí a skřítkové malí,
dětem tu postavte, co by si přáli."

 

Po malém občerstvení, které na vernisáži chytět nemůže (proč by tam pak lidi chodili, že?) jsme se všichni nahrnuli k obrázkům a dohadovali se, kterému dát hlas. Vyplněný anketní lístek pak skončil v útrobách zlaté rybky, kterou na budoucím hřišti určitě najdete (viz foto).

Jestli jste vernisáž nestihli, nezoufejte. Výstava bude probíhat ještě do poloviny května, takže zavítejte do školy a anketu nám vyplňte dodatečně. Budeme moc rádi.

Na závěr děkuji z celého srdce všem, kteří se na výstavě podíleli. Pevně věřím, že v tak báječné tvůrčí atmosféře se nám podaří Oázu skřítků brzy vybudovat, aby mohla sloužit malým i velkým lidem, ale také aby se satala domovem mnoha pohádkových bytostí.Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Jana Chválová s dětmi z hudebního kroužku
Zvětšit obrázek
Paní ředitelka Karla Salabová

Zvětšit obrázek
Dětí přišlo hodně
Zvětšit obrázek
Prolézací velryba - kresba