Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
   
Česky | Deutsch | English | Polski

Státní úředníci na zákaz vstupu kašlou!

9.9.2003 Blesk str. 2

Žádný zákaz naše státní úředníky nezastaví. "Půjdeme tam na kontrolu kdykoliv," uvedla ředitelka ČOI v Liberci Marie Kučerová. Reagovala tak na páteční rozhodnutí Jindřichovických zakázat neohlášený vstup do obce státním úředníkům pod pokutou 10 000 korun.

 

Pokuta nepokuta, úředníci jsou odhodláni vstoupit do obce za každou cenu. "Když nás starosta vykáže, stejně musíme svou práci udělat," řekla ředitelka České inspekce životního prostředí Hana Kolářová. Ředitel ČSÚ v Liberci Ladislav Knap připustil, že jim vyhláška může přinést problémy. V pátek totiž začínají s průzkumem.

 

Přijetí vyhlášky odůvodňuje starosta Jindřichovic Petr Pávek tím, že agenda pro státní správu zabrala až 80 % pracovní doby. Může si ale obec takto diktovat podmínky? "V Jindřichovicích sice měli právo přijmout vyhlášku, v případě zákazu neohlášeného vstupu úředníků do obce ale pochybili. Je v rozporu s právními předpisy," řekl nám včera právník Josef Lžičař. S tím souhlasí i ministerstvo vnitra. "Podle informací, které máme, je vyhláška bezesporu nezákonná," uvedl i Jiří Hájek z ministerstva. První krok proti vyhlášce je ale na Krajském úřadu v Liberci.