Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski

▼   Z naší fotogalerie   ▼
Zobrazit článek
[KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE]
Zobrazit článek
[Mateřská škola]
Zobrazit článek
[AKCE]

V Jindřichovicích to bylo lepší než ve Vídni

Do ticha adventního podvečera 17. prosince se v kostele Nejsvětější Trojice rozezněla Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. Jindřichovický spolek Campana ve spolupráci s obcí na ni pozval Smíšený pěvecký sbor Janáček z Jablonce nad Nisou. 

Hudební mše vypráví příběh o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám. Je však zasazena do českého prostředí. Pro svou prostotu, radostnou a svěží atmosféru je srozumitelná a přístupná širokému obecenstvu. Snad proto Rybova mše získala takovou oblibu a patří neodmyslitelně k atmosféře Vánoc více jak dvě století. 

 

Smíšený pěvecký sbor Janáček je pojmem na hudební scéně nejen Jablonecka. Tvoří na špičkové úrovni, o čemž svědčí jeho hostování po městech českých, ale i v zahraničí. Nedávno se sbor vrátil ze zájezdu do Vídně a všichni členové se shodli, že v Jindřichovicích se cítili mnohem lépe. Dopomohla k tomu prvotřídní akustika v kostele, skvělá organizace koncertu, vlídné přijetí, vřelé publikum, občerstvení v podobě české klasické bramboračky, vína, kávy a zákusků po vystoupení. "Jindřichovice prostě trumfly nejen Vídeň, ale i naše domovské Rádlo," prohlásili hudebníci při loučení. 

 

 

Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek