Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Česky | Deutsch | English | Polski
▼   Z naší fotogalerie   ▼
Zobrazit článek
[zastupitelstvo]
Zobrazit článek
KORID LK
[cestovní ruch]
Zobrazit článek
Archivní fotografie přestavby školky a družiny v r. 2009
[OBEC]

V Jindřichovicích to bylo lepší než ve Vídni

Do ticha adventního podvečera 17. prosince se v kostele Nejsvětější Trojice rozezněla Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. Jindřichovický spolek Campana ve spolupráci s obcí na ni pozval Smíšený pěvecký sbor Janáček z Jablonce nad Nisou. 

Hudební mše vypráví příběh o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám. Je však zasazena do českého prostředí. Pro svou prostotu, radostnou a svěží atmosféru je srozumitelná a přístupná širokému obecenstvu. Snad proto Rybova mše získala takovou oblibu a patří neodmyslitelně k atmosféře Vánoc více jak dvě století. 

 

Smíšený pěvecký sbor Janáček je pojmem na hudební scéně nejen Jablonecka. Tvoří na špičkové úrovni, o čemž svědčí jeho hostování po městech českých, ale i v zahraničí. Nedávno se sbor vrátil ze zájezdu do Vídně a všichni členové se shodli, že v Jindřichovicích se cítili mnohem lépe. Dopomohla k tomu prvotřídní akustika v kostele, skvělá organizace koncertu, vlídné přijetí, vřelé publikum, občerstvení v podobě české klasické bramboračky, vína, kávy a zákusků po vystoupení. "Jindřichovice prostě trumfly nejen Vídeň, ale i naše domovské Rádlo," prohlásili hudebníci při loučení. 

 

 Fotogalerie

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek

EKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Ekologické informační centrum

 

PROHLÍDKY VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN s výkladem probíhají po předchozí telefonické nebo písemné domluvě s paní Mirkou Zahejskou v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977

 

 

Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama