17. leden 2006
Autor článku: Karla Salabová
OSOBNOST LIBERECKA 2005
Jindřichovická ředitelka vítězkou kategorie školství
OSOBNOST LIBERECKA 2005
Koncem listopadu 2005 proběhlo vyhlášení ankety Libereckého dne " Osobnost liberecka". V anketě hlasovali čtenáři Libereckého dne a V.I.P. porota vybraná redakcí Libereckého dne.
Soutěžilo se v několika kategoriích politik, vědec, umělec a pod. a také do kategorie školství bylo nominováno několik kandidátů.
Na prvním místě nominovaných byla Karla Kirschlägerová.
Ředitelka jindřichovické malotřídky byla nominována za alternativní vyučování.
Získala nejvyšší počet hlasů a stala se tak Osobností liberecka 2005
v kategorii škoství.
" Už nominací jsem byla zaskočená, začali mi psát a telefonovat různí lidé a známí, že mi posílají hlas a drží mi pěsti, bylo to velmi milé."
.....
" Po vyhlášení výsledků se mě spousty lidí ptalo, za co jsem to jako vlastně dostala. Odpovídala jsem všelijak, snažila se různě vysvětlovat, ale dneska už vím, že je to má osobní satisfakce, za to, že jsem vydržela."
....
"Když jsem stála na podiu a přebírala cenu, dostala jsem do rukou mikrofon, nevím přesně, co jsem říkala, ale vím, že jsem děkovala svým kolegům, kteří se nechali strhnout mým nadšením a podpírají mne, když jde do tuhého, dětem, za to, že daly smysl mé práci a mým blízkým, za to, že jsou...."
Děkjuji i Tobě čtenáři našich školních článků :-)
Karla Kirschlägerová













