Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice
Jindřichovické dny: pátek - sobota 12. - 13. srpna 2016
Česky | Deutsch | English | Polski

    

Rodinné domky

    
Zvětšit obrázek
návrh nízkoenergetického ekodomku
Obec Jindřichovice pod Smrkem se otevírá novým a perspektivním přistěhovalcům, kteří hledají čisté životní prostředí, dostatek životního prostoru a alternativu k dosavadnímu uspěchanému způsobu velkoměstského života.

Obec připravila vlastní, atraktivní pozemek pro výstavbu rodinného bydlení - mírně svažitou jižní stráň s výhledem na nezprofanovanou severní stranu Jizerských hor k výstavbě 10 nízkonákladových rodinných ekologických domků. Každý dům má vlastní studnu, domácí čistírnu odpadních vod a tepelné čerpadlo. Energetické hospodářství domu je možné rozšířit o další obnovitelné zdroje energie, např. sluneční kolektory pro ohřev vody, fotovoltaické panely pro výrobu elektřiny nebo malou větrnou elektrárnu.

Obec dokončí na podzim 2006 výstavbu prvního z plánovaných domů financovaného z úvěru. Dům, který bude sloužit jako vzorový pro ostatní stavebníky bude na prodej. K každému z domů je parcela o rozloze okolo 5.000 metrů čtverečních. Cena za komplet (dům se studnou, ČOV, tepelným čerpadlem a podlahovým vytápěním a s pozemkem) se pohybuje v návaznosti na vybavení a velikosti od 1,5 do ca. 2,25 milionů korun. Podmínky pro stavebníky jsou následující.

> bude v souladu s venkovským prostorem
> použijí se materiály šetrné k životnímu prostředí
> travnatá střecha
> bude nízkoenergetický (úsporný ve spotřebě energií)
> bude alespoň částečně využívat obnovitelné zdroje energie (tepelné
    čerpadlo, sluneční kolektory, fotovoltaické panely, spalování biomasy,
    malá větrná elektrárna)

V následujících článcích jsou uvedeny některé průvodní dokumenty. 


    

Starší články

    
14.05.2009 Výstavba nízkonákladových domů v Jindřichovicích   03.02.2009 Prodávám - rodinný dům v Jindřichovicích   08.10.2008 Pokračování ve výstavbě posledních třech domů se neobejde bez navýšení ceny   18.08.2008 Výstavba 1. nízkonákladového ekologického domu v Jindřichovicích   15.05.2008 Fotogalerie výstavby rodinných nízkonákladových domů   09.04.2007 Nové rodinné domky   29.02.2004 DOKUMENTACE  
         
    
Geosense Geoportál
    
    
Czech Point
    
         
    
PROHLÍDKA VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN
s výkladem probíhá po předchozí telefonické nebo písemné domluvě se slečnou
Mirkou Kolačnou
v jindřichovickém Ekologickém Informačním Centru (značeno) na tel. čísle
nebo 604 777 977
    
    
Reklama
Rodinná farma PERMALAND - ReinSaat 360 Panorama